Soya iqtisodiyotini pasaytirish masalalarini muhokama qilish
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev iqtisodiyotda soya sektorini qisqartirish bo’yicha yig’ilish o’tkazmoqda.
Iqtisodiy faoliyatga, davlat idoralari, biznes va jamoatchilikning birgalikdagi faoliyatiga ziyon etkazmaslik uchun soya iqtisodiyotiga qarshi kurashishda ehtiyotkorlik zarurligi ta’kidlandi.
Davlat xaridlari va investitsiya loyihalari sohasidagi korruptsiyadan tozalashga alohida e’tibor qaratilmoqda. Sohalar va yo’nalishlar nuqtai nazaridan korruptsiyaga qarshi «yo’l xaritalari» ni ishlab chiqish va ularni amalga oshirish natijalarini muntazam muhokama qilish bo’yicha ko’rsatmalar berilgan.

/Новости/Обсуждение вопросов сокращения теневой экономики
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев проводит совещание по вопросам сокращения теневого сектора в экономике.
Отмечена важность соблюдения осторожности при противодействии теневой экономики, чтобы не нанести вред экономической активности, совместной работы государственных органов, бизнеса и общественности
Особое внимание уделено очищению от коррупции сферы государственных закупок и инвестиционных проектов. Даны поручения по разработке «дорожных карт » по борьбе с коррупцией в разрезе сфер и направлений и регулярному обсуждению результатов их реализации.