Soya iqtisodiyotini pasaytirish masalalarini muhokama qilish
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev iqtisodiyotda soya sektorini qisqartirish bo’yicha yig’ilish o’tkazmoqda.
Iqtisodiy faoliyatga, davlat idoralari, biznes va jamoatchilikning birgalikdagi faoliyatiga ziyon etkazmaslik uchun soya iqtisodiyotiga qarshi kurashishda ehtiyotkorlik zarurligi ta’kidlandi.
Davlat xaridlari va investitsiya loyihalari sohasidagi korruptsiyadan tozalashga alohida e’tibor qaratilmoqda. Sohalar va yo’nalishlar nuqtai nazaridan korruptsiyaga qarshi «yo’l xaritalari» ni ishlab chiqish va ularni amalga oshirish natijalarini muntazam muhokama qilish bo’yicha ko’rsatmalar berilgan.

Discussion of issues of reducing the shadow economy
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev is holding a meeting on reducing the shadow sector in the economy.
The importance of observing caution in countering the shadow economy, so as not to harm economic activity, joint work of government agencies, business and the public, was noted
Particular attention is paid to cleaning up corruption in the sphere of public procurement and investment projects. Instructions were given on the development of “road maps” to combat corruption in the context of spheres and directions and the regular discussion of the results of their implementation.