/Yangiliklar/Qoraqalpog‘iston Respublikasi hamda Jizzax va Xorazm viloyatlari tadbirkori bilan onlayn uchrashuv tavsilotlari
31.08.2023 - 09:20 129
Qoraqalpog‘iston Respublikasi hamda Jizzax va Xorazm viloyatlari tadbirkori bilan onlayn uchrashuv tavsilotlari
Tadbirkorlik faoliyatini qo‘llab-quvvatlash davlat jamg‘armasi (Jamg‘arma) tomonidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi hamda Jizzax, Xorazm viloyatlari xokimliklari bilan hamkorlikda tadbirkorlar uchun onlayn uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvlarda Qoraqalpog‘iston Respublikasi hamda viloyatlardan 700 dan ortiq tadbirkorlar ishtirok etdilar.
Dastavval davlatimiz rahbari tomonidan tadbirkorlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda tadbirkorlarga beriladigan bir qator imtiyozlar va qulayliklar yaratilishi to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Jamg‘armaning kafillik va kompensatsiya moliyaviy yordamlari bo‘yicha tushunchalar taqdimot va videolavxalar orqali tadbirkorlarga yetkazildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 8-avgustdagi “Qoraqalpog‘iston Respublikasida tadbirkorlarga qulay sharoitlar yaratishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-129 son Farmoni bo‘yicha tushuncha berib o‘tildi. Xususan, yashil iqtisodiyot, qayta tiklanuvchi energiya texnologiyalarini joriy etish loyihalarini qo‘llab-quvvatlash ishlari kengaytirilganligi ta‘kidlandi.
Shu bilan birga, Jamg‘arma mas‘ullari tadbirkor va mutasaddilarning 30ga yaqin savollariga javob berishdi va tadbirkorlar tomondan berilgan takliflar inobatga olinib o‘rganilib chiqilishi aytib o‘tildi.

/Новости/Подробности онлайн-встречи с предпринимателями из Республики Каракалпакстан, Джизакской и Хорезмской областей
31.08.2023 - 09:20 128
Подробности онлайн-встречи с предпринимателями из Республики Каракалпакстан, Джизакской и Хорезмской областей
Государственный фонд поддержки предпринимательства (Фонд) совместно с Советом Министров Республики Каракалпакстан и хомиятами Джизакской и Хорезмской области организовали онлайн-встречу для предпринимателей регионов. Во встрече приняли участие более 700 предпринимателей из регионов и Республики Каракалпакстан.
В первую очередь речь шла о создании ряда льгот и льгот для предпринимателей, которые в открытом диалоге определил глава нашего государства.
Концепции финансовой поддержки Фонда были доведены до предпринимателей посредством презентаций и видеороликов.
Также, на встрече сотрудники Фонда обсудили Указ Президента Республики Узбекистан от 8 августа 2023 года «О дополнительных мерах по созданию благоприятных условий для предпринимателей в Республике Каракалпакстан». В частности, было отмечено, что расширена работа по поддержке проектов внедрения технологий зеленой экономики и возобновляемой энергетики.
Также сотрудники Фонда ответили более чем на 40 вопросов предпринимателей и должностных лиц, касающихся деятельности и помощи Фонда, было отмечено, что представленные ими предложения будут учтены и изучены.